Kraków rozpoczyna walkę ze smogiem

Jednym spośród globalnych utrudnień w większości miast w Polsce jest transport. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost liczby aut na krajowych ulicach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć wygodę krakowian jak również usprawni integralność infrastruktury miasta.

Wśród innych gmin, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy już powstałych połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski opinie
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.