mięso sezonowane Kraków

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują mniej znane potrawy – tortellini, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w karcie można znaleźć też nie tak popularne dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i dania z różnych miejsc kraju. W dobrej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Posiłek z całą pewnością musi obejmować też trunek. Kieliszek alkoholu to dla Włocha typowa praktyka. restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodny zestaw win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która umie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film