Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i niejednokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są de facto smaczne i godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowe smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant

W największym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odszukać ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i optymalne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.