Zmiany sa potrzebne w Krakowie

Pośród licznych województw w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i akademickim, ale też na licznych innych obszarach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w niedawnych latach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście pnie się do przodu.
Pozytywne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego wypracowano w trakcie ostatniego okresu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest spora. Mocno wsparły rząd w tej materii finane Unii Europejskiej, z których Kraków często korzysta. Dynamiczne akcje w obszarze pozyskiwania dotacji sprawiły, że gmina uzupełniła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz nowe obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla statystycznego obywatela. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Przeciętnemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w regionie za mało się robi. Podczas gdy miasto rozrasta się w każdym kierunku. Usprawnienia w zakresie zarządzania odpadami, budowie i modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, które pomagają krakusom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się też pod kątem opcji kulturalnych. Moc miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. Te nowości zachęcają gości z innych krajów do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych akcje nie dotyczą tylko samego środka Krakowa, ale też są połączone z całym regionem. Przeto zamiast utyskiwać tylko dostrzec innowacje w jakie obrósł Kraków.
Kolejne lata – jeśli uda się utrzymania szybkości zmian – umożliwią Krakowowi stać się niezwykłą stolicą małopolski.
rozwój Krakowa